Heslo ze slovníku pojmů

Koupelna

Koupelna je místnost, která slouží pro osvěžení, koupele, sprchování a mimo jiné provádění osobní hygieny, včetně hygieny intimní. Běžnou součástí koupelen jsou v dnešní době nejen vana, sprchový kout či toaleta, ale i bidet. Ten zcela zásadním způsobem usnadňuje očištění intimních partií po vykonání potřeby a díky tomu i poskytuje pocit opravdové čistoty a svěžesti.

Štítky u tohoto hesla: intimní hygiena | sanitární keramika | voda

Články, které by vás mohly zajímat

Výlet do historie záchodů od starověku po současnost

Některé věci považujeme za zcela samozřejmé. Většina z nás tak vnímá i splachovací záchod. Při bližším pohledu ale zjistíme, že ještě poměrně nedávno si o takové vymoženosti mohli nechat jen zdát i ti nejbohatší z nejbohatších. Jak to bylo se záchody dřív a jak je to dnes?

Italská inspirace do koupelny, se kterou je každý den příjemnější i v Česku

Co vás napadne, když se řekne Itálie? Vzpomínky na krásnou letní či zimní dovolenou? Toskánská příroda, z níž se vynořuje renesanční perla Florencie? Nebo něco praktičtějšího – například pizza? Italský cit pro jednoduše nenapodobitelný styl? Pozor, tím vším to jen začíná. Málokterá země je zkrátka tak inspirující. Co takhle mít jeden z nejlepších a nejpraktičtějších kousků Itálie přímo u vás doma?

Víme, co trápí většinu lidí na WC a jak to řešit

Někdo tam chodí 2x denně, někdo 2x týdně. Řeč je o toaletě a „velké i malé potřebě“. Proč o tom má cenu psát, říkáte si? Protože většina z nás na záchodě více či méně často trpí nejrůznějšími potížemi a nemluvíme o nich, protože se stydíme. To je pochopitelné. Máme ale dobrou zprávu: na to, co spoustu lidí na WC trápí, existuje poměrně efektivní řešení. O co konkrétně jde?

Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva

V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.

5 zásad, které dokáží prodloužit život o celé roky. Znáte je a řídíte se jimi?

Pandemie nemoci Covid 19 nám důrazně připomíná, jak důležité a vzácné je zdraví i sám život. Uvědomujeme si, jak zranitelní můžeme být nejen my sami, ale i naši blízcí. Rizika spojená s novým koronavirem jsou pro některé skupiny lidí výrazně vyšší než pro ostatní. Vůbec ale nemusí jít jen o ty nejstarší z nás. Kdy jindy než právě teď bychom se proto měli zamyslet nad tím, jak si dlouhodobě upevňovat zdraví?

Zácpa a průjem v těhotenství – příčiny a řešení, které vás možná překvapí

Těhotenství bývá v životě nastávajících maminek často nejen krásným, ale zároveň i nesmírně náročným obdobím. Musejí se vyrovnat s celou řadou změn a výzev. Mezi ty patří krom jiného také zažívací a trávicí potíže. Kromě proslulých nevolností a zvracení, které se většinou zmírní po uplynutí prvního trimestru, to často bývají i nadýmání a zácpa. Čím je způsobena a jak se jí v těhotenství zbavit?

„Hemoroidy mi doslova ničily život. Za úlevu od bolesti jsem opravdu vděčný.“

Jmenuji se Martin a je mi 61 let. Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh, který má naštěstí dobrý konec. Než k němu ale došlo, prožil jsem si opravdu „své“. V mém případě šlo o poměrně vážné komplikace související s hemoroidy. Trápení mě dohnalo až na chirurgii. Ale to byla jen špička ledovce.

7 mýtů o bidetech vyvráceno. Pěkně jeden po druhém

Smích, pozdvižené obočí a otázka: „Ty máš doma bidet? A to jako proč?“ I to jsou občas reakce přátel, když zmíníme, že jsme si pořídili to vskutku fantastické zařízení. Lidé totiž o bidetech mají (bohužel) často zkreslené představy. O to větší pak bývá překvapení, když se dozví, co bidet umí, nebo když ho dokonce (u nás na návštěvě) sami vyzkoušejí. Okamžitě ho chtějí také. Jaké mýty kolem bidetů panují? Přehledně jsme to shrnuli – a všechny jsme je vyvrátili.

Potraviny pro zdravé zažívání, které vám udělají dobře na těle i na duchu

Určitě s námi souhlasíte, že je lepší cítit se dobře než špatně. Obrovský podíl na naší duševní i fyzické pohodě má to, co a jak jíme. Úspěšný televizní pořad se tak dokonce i jmenoval: Jste to, co jíte. Pamatujete? Víc než polovina dospělých v České republice má nadváhu nebo obezitu. Přibližně 80% z nás trpí zažívacími obtížemi a asi každý sedmý má dráždivý tračník. Dost už ale s negativní statistikou. Pojďme si povědět, jak s tím něco udělat, abyste se díky jídlu cítili lépe i vy.

Jak se zbavit průjmu: první pomoc i dlouhodobé řešení

Oficiální zdravotnické statistiky říkají, že roční výskyt průjmových onemocnění se v Česku pohybuje pouze v řádu desítek tisíc. Do statistik se však nepromítají případy, kdy lidé nenavštíví lékaře a jejich komplikace tak zůstanou „mimo systém“. Přesto právě takové...

Pin It on Pinterest