vše, co vás zajímá

Často kladené dotazy

Jediný špatný dotaz je ten nepoložený. Připravili jsme odpovědi na otázky, které v souvislosti s bidety často zaznívají. Nenašli jste ten svůj? Napište nám!

Pro koho je bidetové sedátko určeno?

Bidetová sedátka ocení všechny generace, od malých dětí až po seniory. Jejich použití je velice jednoduché a usnadní život i tělesně postiženým lidem.

Může bidet používat více lidí?

Rozhodně ano. Tryska, která vás umývá, je před každým použitím i po něm opláchnutá proudem čisté vody.

Mohou používat bidet i starší osoby?

Ano, mohou. Doporučujeme vybavit bidet dálkovým ovládáním, kde jsou tlačítka podstatně větší, takže na ně starší lidé lépe vidí. Jak vybrat vhodný bidet se dozvíte v našem článku WC pro seniory: vybíráme a kupujeme

Máme děti, mohou bidet používat?

Používání bidetu je pro děti bezpečné a velice vhodné. Z utírání zadečku toaletním papírem si mohou děti odnést nepříjemný zážitek. Bidet je zcela hygienický a bezpečný. Více o dětské hygieně jsme sepsali v našem článku.

Opravdu není potřeba toaletní papír?

I když se to zdá k neuvěření, toaletní papír opravdu potřebovat nebudete. Z toalety budete odcházet s dobrým pocitem svěžesti.   

Jsem těhotná, mohu používat bidet?

Bidet je zcela bezpečný, takže jej můžete používat nejenom během těhotenství, ale i po porodu. Intimní partie jsou navíc po porodu velice citlivé, takže se naopak doporučuje využívat bidet místo toaletního papíru. Více informací jsme pro vás sepsali v našem článku.

Mohu používat bidet i při menstruaci?

Ano, použití bidetu je zcela hygienické i během vašich dní. Tryska se před každým použitím i po něm omývá proudem čisté vody.

Má používání bidetu vliv na zdraví?

Používání bidetu je zcela nezávadné, a naopak jde o hygieničtější variantu oproti klasickému WC. Kromě zvýšené hygieny je navíc prokázáno, že pravidelné používání bidetu funguje i jako prevence před tvorbou hemeroidů a vaginálních zánětů.

Lze nainstalovat bidet na jakoukoliv mísu?

Bidet lze nainstalovat na mísy, které splňují dané rozměry výrobcem. Rozměry si můžete ověřit pomocí technických nákresů nebo pomocí šablon na WC, kterou mají výrobci i prodejci k dispozici.

Měl bych zájem o bidet, ale mám málo místa. Lze nějak zkombinovat WC?

V takovém případě je ideálním řešením elektronický bidet, např.:

Kdy je elektronické bidetovací sedátko spojeno rovnou s WC keramikou, nezabírá žádné zbytečné místo a navíc nabízí spoustu funkcí a některé i navíc oproti klasickému bidetu (vyhřívání sedátka, osoušení vzduchem, ovládání na ovladači, atd.).

Nepoškodí tvrdá voda elektrický bidet?

Pokud máte doma tvrdší vodu, doporučujeme podržet tlačítko mytí a trysku vyčistit kartáčkem a roztokem na rozpouštění vodního kamene. Tímto způsobem předejdete usazování vodního kamene v tryskách bidetu.

Bidetová sprška se přestala vysouvat, co s tím?

Pokud se přestala bidetová sprška vysouvat, je možné, že je v ní usazen vodní kámen. Doporučujeme vyčistit bidetovou spršku kartáčkem a roztokem na odstranění vodního kamene. Pokud problém přetrvává, obraťte se na prodejce či výrobce s reklamací. 

Jak probíhá reklamace bidetu v případě jeho poruchy?

Pokud se vyskytne nějaký problém, přístroj reklamujte tam, kde byl zakoupen. Firma předá vaší reklamaci výrobci k řešení.

Pin It on Pinterest