Heslo ze slovníku pojmů
Vyprazdňování
Vyprazdňování je proces, během něhož je z těla vylučována moč či stolice. S ohledem na zajištění dostatečné úrovně hygieny je po použití WC nutné provést odpovídající očistu intimních partií (ideálně pomocí proudu teplé vody) i rukou.
K očistě intimních partií výrazně lépe než toaletní papír poslouží moderní bidet.
Články, které by vás mohly zajímat
Hygienické návyky jsou pro život dětí zcela zásadní. Jak je správně naučit?
Jsou sice malé, ale záleží na nich nejvíc: naše děti. Správná osobní hygiena je jedním z klíčů k jejich zdraví. Proto bychom na výuku a osvojení základních hygienických návyků měli klást zvýšený důraz. To se však snadněji řekne, než udělá. Proto jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, které určitě oceníte.
Toaleta, která sama odstraňuje nečistoty i zápach? Dnes již realita
Tak schválně, čemu dáte přednost: úklidu, nebo něčemu příjemnějšímu? Většina z nás si vybere druhou možnost. S autem zajedeme do myčky, podlahu za nás vysaje, a dokonce i vytře robotický vysavač, ale záchod se sám nevyčistí. Nebo snad ano? Donedávna science fiction, dnes skutečnost. Podívejte se na nejčistší toaletu všech dob.
Víme, co trápí většinu lidí na WC a jak to řešit
Někdo tam chodí 2x denně, někdo 2x týdně. Řeč je o toaletě a „velké i malé potřebě“. Proč o tom má cenu psát, říkáte si? Protože většina z nás na záchodě více či méně často trpí nejrůznějšími potížemi a nemluvíme o nich, protože se stydíme. To je pochopitelné. Máme ale dobrou zprávu: na to, co spoustu lidí na WC trápí, existuje poměrně efektivní řešení. O co konkrétně jde?
7 mýtů o bidetech vyvráceno. Pěkně jeden po druhém
Smích, pozdvižené obočí a otázka: „Ty máš doma bidet? A to jako proč?“ I to jsou občas reakce přátel, když zmíníme, že jsme si pořídili to vskutku fantastické zařízení. Lidé totiž o bidetech mají (bohužel) často zkreslené představy. O to větší pak bývá překvapení, když se dozví, co bidet umí, nebo když ho dokonce (u nás na návštěvě) sami vyzkoušejí. Okamžitě ho chtějí také. Jaké mýty kolem bidetů panují? Přehledně jsme to shrnuli – a všechny jsme je vyvrátili.
Neuvěřitelné. Už i WC lze ovládat mobilem!
Říká se, že pokrok nelze zastavit. Je to pravda. Pro konkrétní příklad nemusíme chodit daleko, stačí se podívat do českých koupelen, kam přišla doba bidetová. S ní dorazila i řada vymožeností, o kterých se nám ještě před pár lety ani nesnilo. O výhodách bidetů bylo napsáno už hodně, pojďme se však podívat na něco opravdu nového – ovládání sprchové toalety pomocí chytrého mobilního telefonu.
Historie bidetů: od porcelánových uměleckých děl po elektronickou ozdobu moderní koupelny
Některé věci v dnešní době považujeme za naprostou samozřejmost. Patří mezi ně například chytré telefony, ledničky, hlasoví asistenti a samozřejmě i bidety. Jenomže tak tomu nebylo vždycky a stojí za pozornost zmínit, že ještě celkem nedávno byly podobné produkty buď obrovským luxusem, nebo neexistovaly vůbec. Historie mobilních telefonů se začala psát až po roce 1990. Ale historie bidetů již po roce 1600.
Hemoroidy: Jak zatočit s nemocí, která trápí polovinu dospělých lidí
Představte si, že jste v místnosti spolu s dalšími 9 lidmi. Podle statistiky 5 z vás trpí hemoroidy. Rozhodně to není žádná vzácnost. Bohužel. Co tuto „civilizační“ nemoc způsobuje, jak se projevuje a jak ji léčit? Přehledně jsme to shrnuli.
Moderní bidety jsou nenáročné na údržbu. Čemu ale čas od času věnovat pozornost?
Bidety se stávají nedílnou součástí stále více a více českých koupelen. Ačkoli jsou na údržbu nenáročné, přesto je potřeba jim tu a tam věnovat trochu pozornosti. Díky tomu vám budou dlouho a dobře sloužit. Podívejte se na několik tipů a rad, které jsme pro vás připravili. Při údržbě vás pak nic nepřekvapí!
Méně stresu a víc pohody: jak změnit životní styl k lepšímu?
Jste spokojeni sami se sebou do té míry, že byste vůbec nic neměnili? Pravděpodobně ne. Někdo chce zhubnout, jiný přestat kouřit, další zvládat lépe práci, mít víc času na děti a rodinu, neodkládat povinnosti nebo mít ve věcech pořádek – a tak bychom mohli pokračovat hodně dlouho. Každý z nás u sebe najde několik (a někdo možná i řadu) věcí, se kterými více či méně (ne)úspěšně dlouhodobě bojuje. Jak ale přejít od chtění ke skutečným změnám?