Heslo ze slovníku pojmů
Antibakteriální povrch
Jde o speciální úpravu povrchu, která se používá například u zařízení koupelen jako jsou WC mísy a bidety (obecně sanitární keramika). Antibakteriální úpravu mají i některá sedátka. Antibakteriální ochrana používaná například přední evropskou značkou Grohe snižuje množství usazovaných bakterií až o 99,9 %. Čištění je pak výrazně jednodušší.
Články, které by vás mohly zajímat
Jak vlastně bidet funguje? Jednoduché a přehledné vysvětlení
Moderní bidety přinášejí do tuzemských koupelen opravdu převratné změny. Tou nejdůležitější je dříve netušený pocit čistoty a svěžesti po použití WC. Výhody bidetů mohou pohodlně využívat všechny generace – od dětí až po seniory, ženy i muži. Zajímá vás, jak ozdoba každé koupelny funguje? Tak to jste na správné adrese.
Přehledná infografika o bidetech. Funkce, ceny, varianty: vše na jednom místě
Zdá se vám nabídka bidetů tak široká, že se v ní jen obtížně orientujete? Kam se který produkt hodí, co umí, kolik stojí a v čem se liší – že je to španělská vesnice? Pak jsme připravili něco přesně pro vás. Snažili jsme se dát vše přehledně na jedno místo, ale přitom vás nezahltit informacemi. Připravili jsme svěží infografiku. Tak se na ní pojďme společně podívat!
O bidetech s lékařkou: ráda bych je viděla například i v porodnicích
Těžko se o tom mluví, ale spousta z nás prožívá na toaletě a po jejím použití těžké chvíle, které mohou doslova i fyzicky bolet. O tom, jak v takových případech pomáhají bidety a v čem vidí jejich přínos, s námi hovořila MUDr. P. Petrtylová.
Potraviny pro zdravé zažívání, které vám udělají dobře na těle i na duchu
Určitě s námi souhlasíte, že je lepší cítit se dobře než špatně. Obrovský podíl na naší duševní i fyzické pohodě má to, co a jak jíme. Úspěšný televizní pořad se tak dokonce i jmenoval: Jste to, co jíte. Pamatujete? Víc než polovina dospělých v České republice má nadváhu nebo obezitu. Přibližně 80% z nás trpí zažívacími obtížemi a asi každý sedmý má dráždivý tračník. Dost už ale s negativní statistikou. Pojďme si povědět, jak s tím něco udělat, abyste se díky jídlu cítili lépe i vy.
Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva
V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.
Jak namontovat bidetové sedátko na WC mísu? Je to opravdu jednoduché
Toaleta, která sama odstraňuje nečistoty i zápach? Dnes již realita
Tak schválně, čemu dáte přednost: úklidu, nebo něčemu příjemnějšímu? Většina z nás si vybere druhou možnost. S autem zajedeme do myčky, podlahu za nás vysaje, a dokonce i vytře robotický vysavač, ale záchod se sám nevyčistí. Nebo snad ano? Donedávna science fiction, dnes skutečnost. Podívejte se na nejčistší toaletu všech dob.
Ve zdravém těle zdravý duch – 10 tipů pro lepší imunitu
WC pro seniory: vybíráme a kupujeme
Jistě znáte někoho, kdo patří do skupiny dříve narozených. Možná jsou to vaši rodiče, babička, dědeček nebo jen dobří známí. Vyšší věk s sebou přináší nejen životní zkušenosti a moudrost, ale často bohužel i zdravotní komplikace. Jednou z nich může být horší pohyblivost. Ta je obzvláště nepříjemná, když jde o návštěvu toalety. Co kdyby však existovala šikovná pomoc?
Historie bidetů: od porcelánových uměleckých děl po elektronickou ozdobu moderní koupelny
Některé věci v dnešní době považujeme za naprostou samozřejmost. Patří mezi ně například chytré telefony, ledničky, hlasoví asistenti a samozřejmě i bidety. Jenomže tak tomu nebylo vždycky a stojí za pozornost zmínit, že ještě celkem nedávno byly podobné produkty buď obrovským luxusem, nebo neexistovaly vůbec. Historie mobilních telefonů se začala psát až po roce 1990. Ale historie bidetů již po roce 1600.