Heslo ze slovníku pojmů

Čistota

Čistota je stav, kdy je něco čisté, neušpiněné, bez špíny. V souvislosti s intimní hygienou čistotu zajišťují moderní bidety. Ty totiž pro očištění používají jemný proud teplé vody. Ta vyčistí mnohem efektivněji a přitom příjemněji než i ten nejjemnější toaletní papír nebo vlhčené ubrousky.

Články, které by vás mohly zajímat

Bidety.cz jsme osvěžili novým designem i množstvím informací

Téma intimní hygieny je natolik citlivé a osobní, že o něm nemluví ani nejlepší kamarádi. Smyslem webu Bidety.cz je proto přinést vám odpovědi na všechny otázky, na které se stydíte nebo bojíte zeptat.

O bidetech s lékařkou: ráda bych je viděla například i v porodnicích

Těžko se o tom mluví, ale spousta z nás prožívá na toaletě a po jejím použití těžké chvíle, které mohou doslova i fyzicky bolet. O tom, jak v takových případech pomáhají bidety a v čem vidí jejich přínos, s námi hovořila MUDr. P. Petrtylová.

Ve zdravém těle zdravý duch – 10 tipů pro lepší imunitu

Imunitní systém je neuvěřitelně složitý a sofistikovaný. Víte, že jeho funkčnost můžeme zkusit různými způsoby podpořit? Právě teď máme ještě čas připravit se na vlnu podzimních a zimních nachlazení. Pojďme se společně podívat, jak můžeme své imunitě pomoci.Způsoby...

Proč maminky v těhotenství a po porodu oceňují přednosti bidetů?

Těhotenství, porod a rané mateřství jsou jedněmi z nejnáročnějších, přesto nejkrásnějších, období v životě ženy. Nastávající maminky toho musejí hodně zvládnout – od nastudování všemožných informací přes změny v jídelníčku po celkově nový životní režim. Je obdivuhodné, jak to všechno dokáží. Věděli jste ale, že bidet je v těhotenství i po porodu mimořádně vítaným pomocníkem?

Potraviny pro zdravé zažívání, které vám udělají dobře na těle i na duchu

Určitě s námi souhlasíte, že je lepší cítit se dobře než špatně. Obrovský podíl na naší duševní i fyzické pohodě má to, co a jak jíme. Úspěšný televizní pořad se tak dokonce i jmenoval: Jste to, co jíte. Pamatujete? Víc než polovina dospělých v České republice má nadváhu nebo obezitu. Přibližně 80% z nás trpí zažívacími obtížemi a asi každý sedmý má dráždivý tračník. Dost už ale s negativní statistikou. Pojďme si povědět, jak s tím něco udělat, abyste se díky jídlu cítili lépe i vy.

Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva

V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.

Historie bidetů: od porcelánových uměleckých děl po elektronickou ozdobu moderní koupelny

Některé věci v dnešní době považujeme za naprostou samozřejmost. Patří mezi ně například chytré telefony, ledničky, hlasoví asistenti a samozřejmě i bidety. Jenomže tak tomu nebylo vždycky a stojí za pozornost zmínit, že ještě celkem nedávno byly podobné produkty buď obrovským luxusem, nebo neexistovaly vůbec. Historie mobilních telefonů se začala psát až po roce 1990. Ale historie bidetů již po roce 1600.

Víme, co trápí většinu lidí na WC a jak to řešit

Někdo tam chodí 2x denně, někdo 2x týdně. Řeč je o toaletě a „velké i malé potřebě“. Proč o tom má cenu psát, říkáte si? Protože většina z nás na záchodě více či méně často trpí nejrůznějšími potížemi a nemluvíme o nich, protože se stydíme. To je pochopitelné. Máme ale dobrou zprávu: na to, co spoustu lidí na WC trápí, existuje poměrně efektivní řešení. O co konkrétně jde?

Hygienické návyky jsou pro život dětí zcela zásadní. Jak je správně naučit?

Jsou sice malé, ale záleží na nich nejvíc: naše děti. Správná osobní hygiena je jedním z klíčů k jejich zdraví. Proto bychom na výuku a osvojení základních hygienických návyků měli klást zvýšený důraz. To se však snadněji řekne, než udělá. Proto jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, které určitě oceníte.

Zácpa a průjem v těhotenství – příčiny a řešení, které vás možná překvapí

Těhotenství bývá v životě nastávajících maminek často nejen krásným, ale zároveň i nesmírně náročným obdobím. Musejí se vyrovnat s celou řadou změn a výzev. Mezi ty patří krom jiného také zažívací a trávicí potíže. Kromě proslulých nevolností a zvracení, které se většinou zmírní po uplynutí prvního trimestru, to často bývají i nadýmání a zácpa. Čím je způsobena a jak se jí v těhotenství zbavit?

Pin It on Pinterest