Heslo ze slovníku pojmů

Geberit

Geberit je švýcarská značka s historií začínající už v roce 1874. Aktuálně je Geberit lídrem na evropském trhu sanitární keramiky a úspěšná je i v zámoří. Podobně jako přímý konkurent Grohe, také Geberit má na svém kontě řadu mezinárodních ocenění: ISH Design Plus, Product Design Award, Red Dot Award apod. Na našem webu Bidety.cz upozorňujeme zejména na elektronické bidety Geberit AquaClean Mera Comfort (jeden z nejluxusnějších bidetů na trhu) či AquaClean Tuma Comfort.

Specialistou na prodej výrobků značky Geberit je například renomovaný český e-shop Sanitino ↑.

Geberit AquaClean Tumav koupelně bytu moderního velkoměsta 

Články, které by vás mohly zajímat

Výlet do historie záchodů od starověku po současnost

Některé věci považujeme za zcela samozřejmé. Většina z nás tak vnímá i splachovací záchod. Při bližším pohledu ale zjistíme, že ještě poměrně nedávno si o takové vymoženosti mohli nechat jen zdát i ti nejbohatší z nejbohatších. Jak to bylo se záchody dřív a jak je to dnes?

Historie bidetů: od porcelánových uměleckých děl po elektronickou ozdobu moderní koupelny

Některé věci v dnešní době považujeme za naprostou samozřejmost. Patří mezi ně například chytré telefony, ledničky, hlasoví asistenti a samozřejmě i bidety. Jenomže tak tomu nebylo vždycky a stojí za pozornost zmínit, že ještě celkem nedávno byly podobné produkty buď obrovským luxusem, nebo neexistovaly vůbec. Historie mobilních telefonů se začala psát až po roce 1990. Ale historie bidetů již po roce 1600.

5 zásad, které dokáží prodloužit život o celé roky. Znáte je a řídíte se jimi?

Pandemie nemoci Covid 19 nám důrazně připomíná, jak důležité a vzácné je zdraví i sám život. Uvědomujeme si, jak zranitelní můžeme být nejen my sami, ale i naši blízcí. Rizika spojená s novým koronavirem jsou pro některé skupiny lidí výrazně vyšší než pro ostatní. Vůbec ale nemusí jít jen o ty nejstarší z nás. Kdy jindy než právě teď bychom se proto měli zamyslet nad tím, jak si dlouhodobě upevňovat zdraví?

Potraviny pro zdravé zažívání, které vám udělají dobře na těle i na duchu

Určitě s námi souhlasíte, že je lepší cítit se dobře než špatně. Obrovský podíl na naší duševní i fyzické pohodě má to, co a jak jíme. Úspěšný televizní pořad se tak dokonce i jmenoval: Jste to, co jíte. Pamatujete? Víc než polovina dospělých v České republice má nadváhu nebo obezitu. Přibližně 80% z nás trpí zažívacími obtížemi a asi každý sedmý má dráždivý tračník. Dost už ale s negativní statistikou. Pojďme si povědět, jak s tím něco udělat, abyste se díky jídlu cítili lépe i vy.

WC pro seniory: vybíráme a kupujeme

Jistě znáte někoho, kdo patří do skupiny dříve narozených. Možná jsou to vaši rodiče, babička, dědeček nebo jen dobří známí. Vyšší věk s sebou přináší nejen životní zkušenosti a moudrost, ale často bohužel i zdravotní komplikace. Jednou z nich může být horší pohyblivost. Ta je obzvláště nepříjemná, když jde o návštěvu toalety. Co kdyby však existovala šikovná pomoc?

Víme, co trápí většinu lidí na WC a jak to řešit

Někdo tam chodí 2x denně, někdo 2x týdně. Řeč je o toaletě a „velké i malé potřebě“. Proč o tom má cenu psát, říkáte si? Protože většina z nás na záchodě více či méně často trpí nejrůznějšími potížemi a nemluvíme o nich, protože se stydíme. To je pochopitelné. Máme ale dobrou zprávu: na to, co spoustu lidí na WC trápí, existuje poměrně efektivní řešení. O co konkrétně jde?

Hemoroidy: Jak zatočit s nemocí, která trápí polovinu dospělých lidí

Představte si, že jste v místnosti spolu s dalšími 9 lidmi. Podle statistiky 5 z vás trpí hemoroidy. Rozhodně to není žádná vzácnost. Bohužel. Co tuto „civilizační“ nemoc způsobuje, jak se projevuje a jak ji léčit? Přehledně jsme to shrnuli.

Jak se zbavit průjmu: první pomoc i dlouhodobé řešení

Oficiální zdravotnické statistiky říkají, že roční výskyt průjmových onemocnění se v Česku pohybuje pouze v řádu desítek tisíc. Do statistik se však nepromítají případy, kdy lidé nenavštíví lékaře a jejich komplikace tak zůstanou „mimo systém“. Přesto právě takové...

Jak snížit riziko rakoviny tlustého střeva

V životě se potkáváme s různými výzvami. Některé jsou zcela mimo naši kontrolu, jiné můžeme alespoň do určité míry ovlivnit. To, jakou jim věnujeme péči, souvisí i se závažností jejich potenciálních dopadů. Kolik pozornosti si zaslouží nemoc dlouhodobě patřící mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás? Myslíme si, že hodně.

Bidet nebo toaletní papír? Konečně objektivní srovnání

Intimní hygiena po použití toalety je velmi osobní věc. Vnímáme ji citlivě, ale zdráháme se o ní mluvit. To však neznamená, že neexistuje. Právě naopak. Nejen z lékařského hlediska je nutné, abychom po vykonání potřeby provedli dostatečné očištění intimních partií. Předejdeme tím různým infekčním onemocněním, ale jde samozřejmě i o pocit čistoty a pohody.

Pin It on Pinterest